هواكش خانگي
ويدفكتور در زمينه انواع تجهيزات صنعتي مثل هواكش خانگي فعاليت مي كند.
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 1566
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

در طراحي و انتخاب هود به چه نكاتي توجه كنيم

  1. هود تا آنجا كه ممكن است عمليات توليد كننده آلودگي را در برگيرد و در غير اين صورت تا حد امكان به محل توليد آلودگي نزديك باشد. هرچه اين فاصله كمتر باشد عملكرد هوي بهتر خواهد بود.
  2. مكان هود بايد به صورتي تعيين گردد تا در محدود هواي تنفسي فرد قرار نگيرد اين امر به خصوص در شرايطي كه با آلودگي ها مضر و سمي مواجه هستيد بسيار اهميت دارد.
  3. شكل نصب و محل كار نبايد به گونه اي باشد فرد بين منبع آلودگي و هود قرار بگيرد.

سيستم تهويه محلي

4. سرعت جريان هوا در دهانه هود به اندازه اي باشد كه بتواند ذرات آلودگي را با خود به داخال سيستم انتقال دهد و آنها را جمع آوري نمايد.

سيستم تهويه محلي

نوع هود يا شكل محفظه آن تحت تأثيرنوع كار  اجرايي است هود يا محفظه بايد فاقد مانع يا مشكل مشكلات ارگونومي (مثلا محدوديت كاربري يا دسترسي) باشد.

طراحي هود / محفظه ممكن است براي ربايش هواي حاوي گرد و غبار، دود، غبار، الياف، بخار يا گاز گاز هاي محلول در هوا انجام شده باشد.

اصطلاحات و تعارف مرتبط با هود(سيستم تهويه محلي)

سرعت ربايش (capture velocity): عبارت است از سرعت هوا در نقطه اي در جلوي هود كه براي گرفتن و ربايش آلاينده توسط هود مورد نياز مي باشد. در واقع اين سرعت همان حداقل سرعت مورد نياز براي غلبه بر نيروي جريان مخالف است ( كه سبب انتشار آلاينده مي شود) و موجب مي گردد كه مواد آلوده كننده به سمت هود حركت نمايد. (حداقل سرعتي كه بايستي در محل توليد آلودگي وجود داشته باشد تا ذرات آلوده به سمت هود حركت كنند و از انتشار آنها در ساير جهات جلو گيري بعمل آيد).

سيستم تهويه محليسرعت در دهانه باز هود (Face velocity): عبارت است از سرعت هوا در دهانه باز هود در حال مكش و يا به عبارت ديگر سرعتي كه هواي آلوده بايستي در دهانه هود داشته باشد تا قادر به ادامه جريان در داخل سيستم شود.

شكاف (slot): عبارت است از شكاف هاي مستطيل شكل با عرض كم كه در برخي موارد در دهانه هود قرار مي گيرد تا كارايي آن ( مكش )را افزايش دهد.

منبع: ويدفكتور

امتياز:
بازديد:
[ ۱۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۴۵ ] [ ويدفكتور ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب